baner półmaratonu

Zawodnicy 23. PKO Półmaratonu pobiegli dla Weroniki. Dziękujemy to dzięki WAM!.

Zawodnicy 23. PKO Półmaratonu pobiegli dla Weroniki. Dziękujemy to dzięki WAM!.

3 kwietnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Żywcu odbyło się uroczyste przekazanie czeku na sumę 10 tys. złotych dla Weroniki - podopiecznej Stowarzyszenia „Chce się żyć” na Rzecz Niepełnosprawnych Uczniów i Absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu.

Przekazanie środków finansowych było efektem akcji charytatywnej, którą zorganizowała Fundacja PKO Banku Polskiego, Stowarzyszenie „Chce się Żyć” oraz Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu będący głównym organizatorem 23. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego.

Warto przypomnieć, że podczas ostatniego Półmaratonu, który odbył się 17 marca 2024 r. do akcji charytatywnej przyłączyli się zawodnicy i zawodniczki biegu, którzy pokonali trasę z plakietką „biegnę dla Weroniki”, a w zamian Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 10 000 zł na niezbędny sprzęt rehabilitacyjny oraz wózek inwalidzki dla dziewczynki. „Wszystkim zawodnikom biorącym udział w tej szlachetnej inicjatywie pragniemy z całego serca gorąco podziękować.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i procesie leczenia.

W 2023 r. odbyło się 35 charytatywnych akcji biegowej, w które włączyło się ponad 11,76 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy przekazać 370 tys. zł na leczenie 38 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano ponad 540 akcji „biegnę dla..”, dzięki którym wsparto ponad 610 osób kwotą 7 mln zł. Do akcji włączyło się 234,3 tys. biegaczy.

Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem