baner półmaratonu

Warto zobaczyć

Powiat Żywiecki

Powiat Żywiecki

Latem, łagodne zbocza Beskidu Żywieckiego i cieniste lasy obfite w leśne runo zachęcają do górskich wypraw wytrawnych łazików, a także turystów amatorów. Duża ilość dobrze oznakowanych szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności, w zależności od posiadanych sił i umiejętności daje możliwość wyboru najodpowiedniejszej dla siebie trasy.

czytaj więcej
Żywiec | Zespół parkowo-zamkowy

Żywiec | Zespół parkowo-zamkowy

W centrum miasta mieści się zespół parkowo-zamkowy. XVI-wieczny Stary Zamek oraz XIX-wieczny Pałac Habsburgów są wplecione pomiędzy alejkami pięknego parku stworzonego w stylu angielskim z malowniczym domkiem chińskim. Podczas spaceru po kompleksie odwiedzić można tam Muzeum Miejskie oraz tematyczny park miniatur „Od Komorowskich do Habsburgów”.

czytaj więcej
Żywiec | Muzeum Browaru

Żywiec | Muzeum Browaru

To największa i najbardziej nowoczesna tego typu placówka w Polsce. Trasa turystyczna muzeum prowadzi przez 18 pomieszczeń, ukazując proces produkcji piwa i ponad 150-letnią historię Browaru. Eksponaty, archiwalia i multimedia, a także klimat epoki w zrekonstruowanych uliczkach to rzecz, którą koniecznie trzeba zobaczyć.

czytaj więcej
Międzybrodzie Żywieckie | Góra Żar

Międzybrodzie Żywieckie | Góra Żar

Góra Żar to wzniesienie w Międzybrodziu Żywieckim, z którego rozpościera się piękny widok na Beskidy. Na szczycie góry zbudowano zbiornik wodny, a w jej wnętrzu znajduje się elektrownia szczytowo-pompowa. Wśród licznych atrakcji znajdziemy tam również wyciąg narciarski, szkołę szybowcową oraz park linowy.

czytaj więcej
Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie

Magnesem dla osób przyjeżdżających na Żywiecczyznę są zbiorniki wodne – Jezioro Żywieckie i Międzybrodzkie. Miejscowości położone wzdłuż brzegów stały się popularnymi ośrodkami turystycznymi o różnym standardzie. Praktycznie każdy ośrodek posiada własną keję i wypożyczalnię sprzętu wodnego.

czytaj więcej
Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu

Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu

Etnopark odwzorowuje układ urbanistyczny i zabudowę wsi Beskidu Żywieckiego.To budynki pochodzące z różnych okresów, będące perełkami architektury beskidzkiej, w które na nowo została tchnięta dusza. Na obszarze ponad 6 ha posadowionych zostało już 17 zabytkowych obiektów architektury.

czytaj więcej