baner półmaratonu

Aktualności

Zawodnicy 23. PKO Półmaratonu pobiegli dla Weroniki. Dziękujemy to dzięki WAM!.

Zawodnicy 23. PKO Półmaratonu pobiegli dla Weroniki. Dziękujemy to dzięki WAM!.

3 kwietnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Żywcu odbyło się uroczyste przekazanie czeku na sumę 10 tys. złotych dla Weroniki - podopiecznej Stowarzyszenia „Chce się żyć” na Rzecz Niepełnosprawnych Uczniów i Absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu. Przekazanie środków finansowych było efektem akcji charytatywnej, którą zorganizowała Fundacja PKO Banku Polskiego, Stowarzyszenie „Chce się Żyć” oraz Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu będący głównym organizatorem 23. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego.

czytaj więcej
23. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego za nami. Ponownie padł nowy rekord trasy!

23. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego za nami. Ponownie padł nowy rekord trasy!

W ostatnią niedzielę 17 marca punktualnie o godzinie 10:00 blisko 2200 miłośników biegania wyruszyło z Żywieckiego Rynku w trasę dookoła Jeziora Żywieckiego. Piękna słoneczna pogoda, mimo rześkiego poranka towarzyszyła uczestnikom 23. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Jako pierwszy na metę  z niewiarygodnym czasem 1:03:01 przybiegł Kenijczyk Ezekiel Kipkorir ustanawiając tym samym nowy rekord trasy, który od 2022 r. należał do Tomasza Grycko z Władysławowa (1:05:54), drugi był jego rodak Kiptoo Kimaiyo (1:04:45), trzecie miejsce zajął także Kenijczyk - Laban Cheruiyot (1:06:34). Najlepszym z Polaków był Mateusz Mrówka z Radlina (1:08:25), który zajął 4 miejsce. Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 01:17:47 była Mercy Chemutai z Kenii. Druga na mecie zameldowała się Sheila Chebet z rezultatem 01:18:00. Ostatnie miejsce na podium wśród kobiet należało do Polki Anny Pawlikowskiej z Kielc, która żywiecki półmaraton ukończyła w czasie 01:24:34. Wśród reprezentantów Żywiecczyzny pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Fijak z wynikiem 01:13:43 ustanawiając tym samym rekord dla powiatu żywieckiego wśród mężczyzn, a wśród kobiet najlepsza była Wiola Mieszczak (01:39:42).

czytaj więcej
Zdjęcia z biegu. Fotomaraton prosi o uśmiechy!

Zdjęcia z biegu. Fotomaraton prosi o uśmiechy!

FotoMaraton.pl - pierwszy polski serwis fotograficzny dla biegaczy, oficjalnym serwisem fotograficznym 23. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego. Specjalnie dla biegaczy, fotografowie serwisu FotoMaraton.pl będą wykonywali zdjęcia na trasie i mecie biegu. Już kilka dni po imprezie, zdjęcia będzie można znaleźć na stronie http://www.fotomaraton.pl/, za pomocą Wyszukiwarki Twarzy. Zdjęcia z mety będzie można załadować bezpłatnie (1500 pikseli), a cały pakiet wysokich rozdzielczości będzie można zakupić w ryczałtowej cenie. Na stronie FotoMaraton.pl wygenerujecie także swój bezpłatny oficjalny dyplom elektroniczny w formacie PDF.

czytaj więcej
O czym każdy uczestnik 23. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego powinien wiedzieć!

O czym każdy uczestnik 23. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego powinien wiedzieć!

Do Półmaratonu Żywieckiego pozostały zaledwie trzy dni! Poniżej prezentujemy informacje, z którymi powinien zapoznać się każdy uczestnik. BIURO ZAWODÓW Weryfikacja zawodników oraz wydawanie numerów startowych odbywać się będzie w dniu 16 marca 2024 r. w godz. 8:00 – 20:00 w Muzeum Miejskim w Żywcu na ulicy Zamkowej 2 (dawna lokalizacja Kawiarni Wiedeńskiej DeKaffe – wejście od parku) oraz w dniu startu 17 marca 2024 r. od godz. 7:30 – 9:30 w Biurze Zawodów na Żywieckim Rynku.

czytaj więcej
UWAGA BIEGACZE - WAŻNA INFORMACJA!

UWAGA BIEGACZE - WAŻNA INFORMACJA!

DRODZY BIEGACZE! Już za 3 dni wystartujemy w 23. PKO Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego. Chcemy Was poinformować, iż bieg ze względu na prace remontowe na moście nad rzeką Sołą tzw. moście Widzyka (po przebiegnięciu pierwszego km) odbywał się będzie w utrudnionych warunkach. Przepraszamy za utrudnienia wynikające z wymianą m.in. nawierzchni na moście i jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na remontowanym odcinku trasy biegu. Ze względów bezpieczeństwa uczestników biegu, organizator wprowadza bezwzględny zakaz poruszania się biegaczom z psami, wózkami dziecięcymi, kijami itp. Zabrania się również poruszania na rowerach osobom towarzyszącym uczestnikom biegu. Niezastosowanie się do powyższych zasad skutkowało będzie wykluczeniem uczestnika z biegu. Do zobaczenia na starcie!

czytaj więcej
Odbiór pakietów startowych wraz z numerami

Odbiór pakietów startowych wraz z numerami

Serdecznie zachęcamy do wcześniejszego odbioru pakietów startowych! Dla Waszego komfortu zdecydowanie polecamy odbiór pakietów w sobotę 16.03.2024 r. w godzinach od 8:00 – 20:00 w Muzeum Miejskim w Żywcu ul. Zamkowa 2 (dawna lokalizacja Kawiarni Wiedeńskiej DeKaffe – wejście od parku). Pakiety startowe można również odebrać w niedzielę 17.03.2024 r. w godzinach od 7:30 – 9:30 w Biurze Zawodów na Żywieckim Rynku. Należy jednak pamiętać, iż odbierając pakiet na ostatnią chwilę musisz liczyć się z kolejką w biurze zawodów i niepotrzebnym stresem. W tym roku na starcie pojawi się dwukrotnie większa liczba zawodników, niż na ostatnim biegu, dlatego bardzo prosimy o przygotowanie dowodów osobistych i kodów QR w celu sprawnego wydawania pakietów startowych.

czytaj więcej